לפני שאני ניגשת לעיצוב הלוגו, אני יוצרת לעצמי לוח השראה.
אני תמיד מתחילה במחשבות, מתבוננת במסמך האפיון מסמנת לעצמי מילים חשובות ונותנת לאסוציאציות ולאינטואיציה לפעול. ורק אחר כך מתיישבת לשרבוט ידני ורק לבסוף נגשת למחשב. זו הדרך שלי לשמור על ראש פתוח ולא לנסות לחפש צורניות מהודקת מהתחלה.

ההשראה פותחת לי את המחשבה, היא מגבירה את היצירתיות, מאפשרת לי להעמיק במחשבות על העסק, ולבסוף – בזכותה אוכל ליצור לוגו יצירתי, שמביא לידי ביטוי את הסיפור והערכים של העסק.
 

הפעם מדובר בלקוח שיש לו עסק למארזי פיקניק פשוטים מחומרי גלם איכותיים. אין שם אוכל מורכב, אין אוכל שחייבים לאכול חם ועד שיגיעו לשטח כבר יתקרר. המארז מכיל מטבלים ביתיים, לחם טוב, גבינות מפנקות, שתיה וירקות טריים. חשוב שהכל יהיה ארוז בצורה נעימה ונקייה שתהפוך את הארוחה לחווייתית, אישית וביתית.

סיפורי המיתוג שלי מתחילים כמעט תמיד משיר: 

שיר שיש בו את האווירה שאני מחפשת, שמתחבר לי בבטן למה שהלקוח סיפר לי על העסק שלו.
אני מסמנת מילות מפתח מתוך השיר:
במקרה הזה, מילים של בית ונחת – לחם, צל, מי-באר
ומילים של תיאור נוף – ואדי, שקדיה, ניחוח הדסים.

צבעוניות

אחרי שמצאתי שיר, אני מחפשת וחוקרת כיוונים לצבעוניות, אני מאוד אוהבת לקבל השראה לצבעוניות מתוך תמונות שמתחברות לאווירה שאני מחפשת. משהו בחומריות ובפשטות של התמונה עם המתלה, המגבות והכלים מעץ הזו תפס אותי. מצד שני היא מלנכולית מדי לטעמי ולא ממש מעוררת תיאבון אז מניחה אותה בצד.

צורניות וחומרי גלם

מצבעוניות אני עוברת למחקר של צורניות וחומרי גלם (משמעותי מאוד כשמדובר בעיצוב מוצר – אני לוקחת בחשבון את האריזות עליהן יודפס העיצוב ואת החוויה השלמה שהקונה יפגוש, לכן המחשבה תהיה מעבר לעיצוב הגרפי ויכלול גם בחירה נכונה של אריזות)בתמונה הזו אני אוהבת שהכלים לא מעובדים, שהם מחוברים לחומר ולצורה המקוריים שלהם.
אני אוהבת את אי-הסימטריה והצבעוניות המונוכרומטית, זוהייתי רוצה להעביר את האופי הטבעי-מחוספס הזה דרך המארזים.
גם הלחם הפרוס שפה מתחבר לי עם האופי של הקרמיקה: יש פה צורניות פשוטה, צבעים פשוטים. אני אוהבת את זה ורוצה לחקור את הגולמיות הזו, לחשוב איך היא יכולה לבוא לידי ביטוי בעיצוב עצמו.

טיפוגרפיה

בשיטוטי ההשראה הטיפוגרפים, כשחיפשתי איזו נראות אני רוצה ליצור לאותיות, בחרתי בחותמות ישנות שמצאו חן בעיניי, יש בהן שילוב של שמרנות וקלאסיקה ונוסטלגיה:

איזון

במבט נוסף, על הלוח שנוצר, אני רואה שנשאבתי למקומות מעט "כבדים" וחסרה לי רעננות וטריות שתיצור איזון, אז אני מחפשת אותה בתמונות של סלטים שעשויים מחומרי גלים הכי פשוטים שיש ועם זאת יוצרים עושר גדול.

זהו, עכשיו כשהלוח מוכן אני מתחילה ליצור – לנסות לחקור ולגלות איך מתוך ההשראה ייווצר עיצוב ייחודי עבור העסק שאני מעצבת לו. וזו הרפתקאה בפני עצמה – לגלות איזו צורה יקבלו הרגשות, הרעיונות והמילים.

תפריט נגישות